facebook

AMD RX480 w wariancie 8 GB i… 8 GB

Herman Żatuchin,
6 lipca 2016

rx480
Tak, dobrze czytacie. Jeden z redaktorów i zarazem modderów serwisu WCCFTech najpierw sprawdził recenzowany przez siebie egzemplarz RX 480 w wersji 4 GB, a później również takowy nabył poprzez serwis Newegg. Okazało się, że tak naprawdę oba modele posiadają 8 GB własnej pamięci.

Co to oznacza w praktyce? Wygląda na to, że różnica jest tylko w BIOS-ie i wystarczyło wgrać na słabszej karcie oprogramowanie zastosowane w mocniejszym wariancie, aby uzyskać wariant 8-gigabajtowy. Niestety, do Sieci jeszcze ono nie trafiło, ale pewnie to tylko kwestia czasu.

 

RTEmagicC_RX_480.jpg

Możemy podejrzewać, że AMD przeprowadziło taki zabieg ze względów ekonomicznych -: prawdopodobnie taniej było zmienić po prostu kilka cyferek, niż produkować dwie oddzielne konstrukcje.

Trzeba też liczyć się z tym, że teraz, kiedy informacja obiegła Internet, producent na pewno podejmie jakieś działania uniemożliwiające przeprowadzenie takiego zabiegu.
 

  • Lenovo Y700
  • MSI Nightblade MI2
  • MSI GT72
  • Akcesoria dla graczy
Treść prezentowana w serwisie lab-gameragon.pl, a w szczególności opisy, specyfikacje i ceny produktów, nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Prosimy o zgłaszanie znalezionych błędów na adres sklep@gameragon.pl
© GameRagon.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Menu
Komunikat od Lab-GameRagon.pl

Serwis lab-gameragon.pl został połączony z portalem technologicznym lab-kuzniewski.pl. Zapraszamy.

Przekierowanie nastąpi za 10s