facebook

Czerwona Rewolucja! Zapowiedź MSI RX 480 Gaming

Tomasz Bazylewicz,
9 lipca 2016

msi_rx480-zapowiedz

Szał wokół kart Pascal trwa w najlepsze, zaś emocje otaczające nową kartę graficzną AMD opadły stosunkowo szybko, po tym, jak ukazały się pierwsze testy niepochodzące od samego producenta. W skrócie powiemy tylko, iż pomiary dokonane na referencyjnym RX 480 wykazały wydajność podobną do GTX 970, co rozczarowało wielu potencjalnych konsumentów. Innymi słowy – niezdrowy i rozdmuchany marketing znów dał o sobie znać.

Lab-GameRagon radzi jednak zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad obecną sytuacją na rynku układów graficznych. GTX 970 to produkt należący do poprzedniej generacji, a więc będący u schyłku swojego życia. Możliwe że kolejne wersje sterowników, zamiast poprawiać możliwości karty, nie zmienią nic lub skutkować będą niewielkim pogorszeniem wydajności.

Natomiast RX 480 to nowa architektura, stworzona z myślą o DX12, i musimy poczekać na bardziej dopracowane sterowniki, co jak pewnie słusznie podejrzewacie, może jeszcze potrwać. Ponadto testy dotyczyły wersji referencyjnej, pochodzącej od AMD, czyli pod wieloma aspektami pozostawiającej wiele do życzenia. Na horyzoncie widać jednak pierwsze zmiany, bowiem MSI zapowiedziało swój model Radeona RX 480.

msi_rx480_gaming

Kartę o nazwie Gaming X wyposażono w autorskie chłodzenie Twin Frozr VI, które już wcześniej widzieliśmy na nowych GeForce’ach GTX 1070 i 1080. Jest to konstrukcja bazująca na masywnym aluminiowym radiatorze, przeszytym przewodami heat-pipe, zaś całość chłodzą dwa duże wentylatory, prawdopodobnie pracujące w systemie półpasywnym. Na rewersie laminatu nie mogło zabraknąć usztywniającej płytki backplate z podobizną smoka.

Układ bazuje na 6-fazowej sekcji zasilania, zaś dodatkowe napięcie uzyskujemy przez 8-pinową wtyczkę PCI-E, co zapewni stabilniejsze zasilanie. Tym samym możemy spodziewać się fabrycznie podkręconej wersji karty – pierwsze testy 480-tki wykazały wysoki potencjał OC. Na śledziu umieszczono wyjścia DVI-D, HDMI 2.0 i trzy DisplayPort 1.4.

Nie znamy sugerowanej ceny ani przybliżonej daty premiery. Wiemy natomiast, że ASUS, PowerColor, a także Sapphire już podjęli własne przymiarki do autorskich konstrukcji RX 480. Oczekiwanie na nowe karty graficzne osłodzi świeży materiał promocyjny od AMD propagujący „Czerwoną Rewolucję”. Jesteśmy pewni że nowe Radeony zdołają namieszać jeszcze w branży gamingowej.

Źródło: Twitter @ MSI Japan, AMD.com, benchmark.pl

  • Lenovo Y700
  • MSI Nightblade MI2
  • MSI GT72
  • Akcesoria dla graczy
Treść prezentowana w serwisie lab-gameragon.pl, a w szczególności opisy, specyfikacje i ceny produktów, nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Prosimy o zgłaszanie znalezionych błędów na adres sklep@gameragon.pl
© GameRagon.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Menu
Komunikat od Lab-GameRagon.pl

Serwis lab-gameragon.pl został połączony z portalem technologicznym lab-kuzniewski.pl. Zapraszamy.

Przekierowanie nastąpi za 10s