facebook

Ranking myszy gamingowych do 250 zł

Krzysztof Bogacki,
19 lipca 2016

Ranking myszy gamingowych do 250 zł

Mysz to podstawowe narzędzie w ręku gracza. Oczywiście zwolennicy konsol mogą uznać, że to stronnicza ocena. I mają rację, bo przecież mysz + klawiatura > pad (PCMR!).
No dobrze. Zostawmy biednych konsolowców w spokoju i skupmy się na myszach dla graczy. Prawdziwych graczy, znaczy pecetowych.

Myszy dla graczy są urządzeniami zdecydowanie bardziej wyrafinowanymi niż popularne myszy biurowe. Spełniają przecież zupełnie inną funkcję, wymagamy od nich precyzji, szybkości i wygody. Bardzo popularnym wśród graczy segmentem jest ten zamykający się w kwocie 250 zł. Większość z nas, grających więcej niż tylko okazjonalnie, szuka myszy właśnie w tym przedziale. Dlatego też konkurencja w nim jest dość zacięta.

Miejsce 3:

Gamdias Ourea Laser
chwyt: clawgrip, palmgrip

ourea laser

Gamdias to dość świeża marka wśród producentów akcesoriów gamingowych. Opisywaliśmy już dwa inne modele tego producenta: Hades Laser oraz Zeus Laser. Ourea Laser to mysz odrobinę tańsza niż te dwie konstrukcje. Dostaniecie ją za kwotę poniżej 200 złotych, co czyni ją doprawdy łakomym kąskiem. Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na wygodę użytkowania – powierzchnia myszy pokryta jest przyjemną, lekko gumowaną fakturą, a jej przyciski działają płynnie i bezproblemowo. To sprawia, że z konstrukcji Gamdiasa korzysta się nad wyraz wygodnie. Sensor o rozdzielczości 3600 dpi sprawdza się dobrze na właściwie każdym rodzaju powierzchni, chociaż najlepiej pracować Oureą na podkładkach materiałowych.

gamdias-ourea-laser-gms5_134577

Warto dodać, że producent nie zdecydował się na zastosowanie modnych kabli z oplotem. Znajdziemy tu także ciężarki pozwalające regulować masę urządzenia o 20 g (cztery odważniki po 5 g każdy) oraz oprogramowanie dodatkowe (Gamdias Hera). To ostatnie należy pochwalić za mnogość opcji, które jednak mogłyby być zaprezentowane znacznie bardziej czytelnie.

Miejsce 2:

Dream Machines DM2 Comfy
chwyt: palmgrip

dm2-ban

Dream Machines to przede wszystkim producent laptopów. I chociaż akcesoria są dla warszawskiej firmy raczej dodatkiem do głównej linii produktów, to widać, iż nie traktuje ona tego tematu po macoszemu. DM2 to mysz, która kształtem bardzo przypomina Naosa produkcji Mionix. W praktyce oznacza to wyjątkowo wygodny profil, niestety wyłącznie dla użytkowników praworęcznych. Leworęczni gracze zdecydowanie powinni odpuścić sobie DM2 i sięgnąć chociażby po Gamdias Ourea Laser.

Pozostałym użytkownikom możemy jednak tę konstrukcję polecić. DM2 Comfy jest urządzeniem nie tylko wygodnym, ale też dysponującym świetnym sensorem w postaci Pixart PMW3310DH, a więc czujnikiem laserowym o maksymalnej rozdzielczości 5000 dpi. Pracuje on wyśmienicie na każdej z testowanych powierzchni (podkładka materiałowa, podkładka z tworzywa sztucznego, drewniany blat).

Podstawową wadą DM2 jest brak oprogramowania dodatkowego. Przy cenie wynoszącej 200 zł spodziewaliśmy się choćby prostego softu. Mimo tej drobnej niedogodności DM2 to wyjątkowo udana mysz. 

Więcej o Dream Machines DM2 dowiecie się z naszej recenzji. 

Miejsce 1:

Tesoro Shrike v2
chwyt: palmgrip

shrikev2

Tesoro kojarzymy głównie ze świetnymi klawiaturami. I słusznie, bo producent ten skupia się raczej na produkcji wysokiej jakości klawiatur mechanicznych. Jednakże w arsenale Tesoro znajdziemy także myszy, słuchawki i podkładki. Jedną z topowych konstrukcji wśród myszy z charakterystycznym logiem maski jest Shrike – konkretnie Shrike v2, gdyż pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje mysz, która jest odświeżoną wersją pierwszego Shrike’a. 

1111

Zacznijmy od podstawowej sprawy, czyli od obudowy. Producent nie zdecydował się tu na modne, gumopodobne pokrycie całej powierzchni. Zamiast tego do głównej części obudowy wykorzystano tworzywo sztuczne o wysokiej sztywności, uzupełniając gumą boki konstrukcji. Jest to dość twarda guma, wzbogacona dodatkowo o urozmaiconą fakturę, pełniącą rolę podobną jak bieżnik w oponie. To wszystko sprawia, że Shrike jest bardzo wygodną w obsłudze myszą, dłoń spoczywa bowiem na niej naturalnie, a dostęp do przycisków jest właściwie idealny.

Sensor, którym posłużył się producent, to Avago ADNS-9800. Jego maksymalna rozdzielczość to aż 8200 dpi. Biorąc pod uwagę, że pracuje on płynnie na różnych podkładkach (nieco gorzej na blacie stołu), musimy stwierdzić, że Shrike to bardzo uniwersalna konstrukcja.

Jakie dodatki oferuje producent? Bardzo przejrzyste oprogramowanie, pozwalające na dostosowanie działania dodatkowych przycisków oraz czułości i częstotliwości próbkowania. Jak sprawdza się w grach? Dobrze. Mysz docenią zwłaszcza gracze spędzający długie godziny przy komputerze. Tak więc grający w Wiedźmina 3, Total War: Warhammer czy World of Tanks powinni czuć się usatysfakcjonowani.

  • Lenovo Y700
  • MSI Nightblade MI2
  • MSI GT72
  • Akcesoria dla graczy
Treść prezentowana w serwisie lab-gameragon.pl, a w szczególności opisy, specyfikacje i ceny produktów, nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Prosimy o zgłaszanie znalezionych błędów na adres sklep@gameragon.pl
© GameRagon.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Menu
Komunikat od Lab-GameRagon.pl

Serwis lab-gameragon.pl został połączony z portalem technologicznym lab-kuzniewski.pl. Zapraszamy.

Przekierowanie nastąpi za 10s