facebook

Ranking myszy gamingowych – powyżej 250 zł

Krzysztof Bogacki,
26 lipca 2016

Ranking myszy gamingowych powyżej 250 zł

Mysz to podstawowe narzędzie w ręku gracza. Oczywiście zwolennicy konsol mogą uznać, że to stronnicza ocena. I mają rację, bo przecież mysz + klawiatura > pad (PCMR!).
No dobrze. Zostawmy biednych konsolowców w spokoju i skupmy się na myszach dla graczy. Prawdziwych graczy, znaczy pecetowych.

Mysz dla gracza, dla którego gry to prawdziwa pasja i na którą jest w stanie przeznaczyć więcej środków, to zwykle bardzo wyrafinowane urządzenie. I nie chodzi tu o liczne przyciski i świecidełka (chociaż nieraz także). Podstawą jest tu wysoka jakość zastosowanych materiałów, bardzo dobre i superczułe sensory oraz bogate oprogramowanie pozwalające na dopasowanie pracy urządzenia do stylu gry i potrzeb gracza. Wysoka klasa sprzętu usprawiedliwia także wyższą cenę. Tym razem sięgniemy właśnie po zaawansowane konstrukcje. Wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne, ponieważ wiele spośród myszy z tego segmentu zasługuje na miejsce na podium. Przesądziły zatem detale. Chociaż, jak wiemy, to właśnie często drobne szczegóły różnią produkt dobry od bardzo dobrego. Przedstawiamy ranking zaawansowanych myszy gamingowych.

Miejsce 3:

Gamdias Hades Laser
chwyt: clawgrip, palmgrip

gamdias laser

Jedna mysz, a jednocześnie kilka różnych. Jak to możliwe? Otóż Gamdias Hades Laser jest myszą o zmiennej geometrii obudowy. Dzięki specjalnym panelom Hades Laser jest w stanie zmieniać swoją szerokość oraz rodzaj wyprofilowania. Ich wymiana zajmuje moment i nie wymaga narzędzi.

Gamdias Hades Laser docenią gracze zarówno prawo-, jak i leworęczni, gdyż mysz wyprofilowana jest tak, aby obie te grupy mogły komfortowo jej używać.

gamdias-hades-laser-gms7_134617

Olbrzymią zaletą tej konstrukcji jest czujnik laserowy o rozdzielczości 8200 dpi. Sprawdza się on doskonale na rożnych rodzajach powierzchni.

Ostatnią, ale istotną zaletą Gamdias Hades Laser jest cena. Ta wynosi bowiem około 250 zł i całkiem możliwe, że już wkrótce ujrzymy laserowego Hadesa w rankingu niższego segmentu cenowego.

Miejsce 2:

Mad Catz R.A.T. 9
chwyt: fingergrip, clawgrip, palmgrip

rat9

Jedyna mysz bezprzewodowa w naszym zestawieniu. Znalazła się tu nie bez przyczyny. Mieliśmy pewną wątpliwość, czy nie powinna się tu pojawić jej przewodowa wersja (R.A.T. 7), ale uznaliśmy, że bezprzewodowy gryzoń, choćby jeden, powinien znaleźć się w rankingu.
Czym obydwa Mad Catzy zasłużyły sobie drugie miejsce w naszym rankingu? Przede wszystkim rewelacyjnym dostosowaniem do preferencji użytkownika. Możliwość regulowania szerokości, długości i masy urządzenia sprawia, że R.A.T. 9 (a także R.A.T. 7) można właściwie kupować w ciemno, mając pewność, że będzie wygodnie.

mad-catz-rat-9-mcb437090_132499

Oczywiście to nie jedyna przyczyna, dla której postanowiliśmy docenić „szczura od szalonych kotów”. Drugą jest bardzo dobrej jakości sensor o rozdzielczości 6400 dpi, który wyśmienicie radzi sobie z pracą na bardzo zróżnicowanych nawierzchniach.

Zaletą tego modelu jest także dość przejrzyste oprogramowanie, pozwalające na sprawne dopasowanie ustawień myszy do preferencji gracza.

Miejsce 1:

Roccat Nyth
chwyt: palmgrip

nyth

Zwycięzcą naszego rankingu jest mysz, którą z pewnością można uznać za unikatową. Roccat Nyth, bo o niej mowa, to urządzenie niezwykłe. O ile możliwość dopasowania geometrii myszy nie jest już niczym wyjątkowym i bywa dostępna w znacznie tańszych urządzeniach, o tyle już możliwość definiowania przycisków, ich liczby, a nawet wielkości, to już coś zupełnie bezprecedensowego. Tak, w Roccat Nyth możemy bez żadnego problemu wymieniać przyciski boczne, ustalając ich liczbę dość dowolnie od 3 do aż 12. Ponadto nie ma żadnego problemu, by zdefiniować ich działanie. Mysz otrzymujemy wraz ze specjalnym etui zawierającym pełen zestaw klawiszy i bocznych profili. Możliwości dopasowania są tu ogromne. Naszym zdaniem Nytha docenią przede wszystkim osoby grające w produkcje wymagające szybkiego dostępu do wielu funkcji. Gracze ceniący sobie MMO i MOBA: ta mysz jest dla Was. To najlepsze narzędzie jakie możecie zdobyć. 

Jakość wykonania Roccat Nyth to także najwyższa półka. Bardzo przyjemna, gładka powierzchnia, dobre spasowanie oraz ogólna jakość zastosowanych tworzyw świadczą o tym, iż mamy do czynienia z produktem aspirującym do miana „szefa szefów” wśród gamingowych gryzoni.

roccat-nyth-roc-11-900_132732

Jak na mysz dla graczy przystało, Nyth posiada podświetlenie o pełnej możliwości definiowania kolorów. Nie epatuje jednak przesadnie barwną iluminacja, stawiając na subtelne i delikatne oświetlenie.

Co z sensorem? Jest to jeden z lepszych, z jakimi mieliśmy do czynienia. Laserowy czujnik o rozdzielczości, bagatela, aż 12 000 dpi, do tego z możliwością precyzyjnego ustawienia z dokładnością do 1 dpi. To musi robić wrażenie – i robi.

Jak się gra na tej niezwykłej myszy? Dużo zależy od osobistych preferencji. Dla części graczy Nyth może być myszą zbyt krótką, dla innych odrobinę zbyt ciężką, jednakże w naszej redakcji nikt nie narzekał. Topowy model niemieckiego producenta niewątpliwie nie jest dla każdego, nie tylko ze względu na oryginalną konstrukcję, ale też i cenę. To produkt bardzo kosztowny, ale jakość i możliwości są tu bardzo dobrze do tej ceny dostosowane. 

Więcej o Roccat Nyth dowiecie się z recenzji. 

  • Lenovo Y700
  • MSI Nightblade MI2
  • MSI GT72
  • Akcesoria dla graczy
Treść prezentowana w serwisie lab-gameragon.pl, a w szczególności opisy, specyfikacje i ceny produktów, nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Prosimy o zgłaszanie znalezionych błędów na adres sklep@gameragon.pl
© GameRagon.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Menu
Komunikat od Lab-GameRagon.pl

Serwis lab-gameragon.pl został połączony z portalem technologicznym lab-kuzniewski.pl. Zapraszamy.

Przekierowanie nastąpi za 10s